• The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★½

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Stillwater

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • The Dig

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Sweat

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Summerland

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Irresistible

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Capone

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★½

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Banker

    ★★

  • The Way Back

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½