Sort by

Blaze has logged 1,069 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Without a Paddle: Nature's Calling

Without a Paddle: Nature's Calling

2009
×
Read the review Edit this entry  
31
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clue

Clue

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Medallion

The Medallion

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Polar

Polar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Freezer

Freezer

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Bounty

Christmas Bounty

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gotcha!

Gotcha!

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Renegades

Renegades

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Another Midnight Run

Another Midnight Run

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Stop! Or My Mom Will Shoot

Stop! Or My Mom Will Shoot

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cowboy Way

The Cowboy Way

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bird on a Wire

Bird on a Wire

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Overboard

Overboard

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bustin' Loose

Bustin' Loose

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Which Way Is Up?

Which Way Is Up?

1977
×
Read the review Edit this entry  
10
Car Wash

Car Wash

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sushi Girl

Sushi Girl

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fireproof

Fireproof

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
The Program

The Program

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The War Tapes

The War Tapes

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry