• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Annie Live!

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Ashes

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Nightbooks

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Lead Me Home

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Cursed

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★½