Sort by
  • It Chapter Two

    ★★★

  • Invader Zim: Enter the Florpus

  • Child's Play

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Annabelle

  • Starving in Suburbia

  • Boyhood

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★½

  • K-On! The Movie

    ★★★★

  • Black Swan

  • Colorful

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • The Secret World of Arrietty

  • The Tatami Galaxy

  • The Simpsons Movie

    ★★½

  • Superbad

    ★★★½

  • 5 Centimeters per Second

    ★★½

  • Uptown Girls

    ★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Titanic

    ★★★½

  • Perfect Blue

    ★★★½

  • Clueless

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★

  • Misery

    ★★★★½

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★★

  • Heathers

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★