Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Curious Case of Natalia Grace

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Strange Way of Life

    ★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • You People

    ★★★

  • I Believe in Santa

    ½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Pickman's Model

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Chair

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • A Castle for Christmas

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Bruce Springsteen & The E Street Band - The Legendary 1979 No Nukes Concerts

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Play It Safe

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Successful Thawing of Mr Moro

    ★★★★½

  • Folly

    ★★½

  • Finito

    ★★★½

  • The Beauty

    ★★½

  • Earthbound

    ★★★

  • CODA

    ★½

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Puparia

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★