Sort by

✡️Shakemeister✡️ has logged 454 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Strike Commando

Strike Commando

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shrooms

Shrooms

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Da Hip Hop Witch

Da Hip Hop Witch

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Race to Witch Mountain

Race to Witch Mountain

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Cadet Kelly

Cadet Kelly

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kate

Kate

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
T-34

T-34

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Snake Eater

Snake Eater

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Water Horse

The Water Horse

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Happening

The Happening

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Zoombies

Zoombies

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Giving Voice

Giving Voice

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Mikey

Mikey

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Malevolent

Malevolent

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Thriller

Thriller

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry