Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Unknown Visitor

Unknown Visitor

2019
×
½
Edit this entry  
01
The Tall Man

The Tall Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Inspector Ike

Inspector Ike

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★½
Edit this entry  
26
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
Edit this entry  
26
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bama Rush

Bama Rush

2023
×
★★
Edit this entry  
22
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Jane Mysteries: Inheritance Lost

The Jane Mysteries: Inheritance Lost

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★½
Edit this entry  
13
Psycho

Psycho

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★½
Edit this entry  
09
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
High Tension

High Tension

2003
×
★½
Edit this entry  
01
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★
Edit this entry  
30
Eraserhead Stories

Eraserhead Stories

2001
×
Edit this entry  
30
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
How It Ends

How It Ends

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★½
Edit this entry  
07
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Actual People

Actual People

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry