Sort by

Mitch has logged 61 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
They/Them

They/Them

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mannequin

Mannequin

1987
×
Read the review Edit this entry  
17
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The 355

The 355

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry and the Hendersons

Harry and the Hendersons

1987
×
Read the review Edit this entry  
13
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ernest Goes to Jail

Ernest Goes to Jail

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Knee High P.I.

Knee High P.I.

2003
×
Read the review Edit this entry  
11
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Troy

Troy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Restless

Restless

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flubber

Flubber

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
09
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry