Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Dukes of Hazzard

The Dukes of Hazzard

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
Americana

Americana

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
23
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Pit

The Pit

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Swarm

Swarm

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spun

Spun

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
Among the Shadows

Among the Shadows

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Leprechaun: Origins

Leprechaun: Origins

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
Read the review Edit this entry  
15
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
65

65

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★½
Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Basic

Basic

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
11
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
Read the review Edit this entry  
11
Lucky Numbers

Lucky Numbers

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Say It Isn't So

Say It Isn't So

2001
×
Edit this entry  
10
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★
Edit this entry  
10
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
The Order

The Order

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Club Dread

Club Dread

2004
×
Read the review Edit this entry