Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★
Edit this entry  
16
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Resident Evil: Death Island

Resident Evil: Death Island

2023
×
Edit this entry  
06
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hunger

Hunger

2023
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Broker

Broker

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Daiki Tsuneta: Tokyo Chaotic

Daiki Tsuneta: Tokyo Chaotic

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Daiki Tsuneta: Tokyo Chaotic

Daiki Tsuneta: Tokyo Chaotic

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Daiki Tsuneta: Tokyo Chaotic

Daiki Tsuneta: Tokyo Chaotic

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
10
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
22
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
Edit this entry  
12
Death Billiards

Death Billiards

2013
×
Edit this entry  
30
Psychic Kusuo

Psychic Kusuo

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Edit this entry  
14
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Edit this entry  
14
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry