Sort by

Matt has logged 12 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hopscotch

Hopscotch

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Princess

The Princess

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry