Sort by
  • Prey

    ★★★★

  • Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • We Own This City

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Black Crab

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Catwoman: Hunted

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Shadow in My Eye

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Intrusion

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Margrete: Queen of the North

    ★★★

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★

  • Candyman

    ★★★