Sort by

tyler has logged 28 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Perfect Murder

A Perfect Murder

1998
×
★★
Edit this entry  
30
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Unthinkable

Unthinkable

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Ricochet

Ricochet

1991
×
★★★
Edit this entry  
27
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Superman II

Superman II

1980
×
★★½
Edit this entry  
01
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Edit this entry