Sort by

tyler has logged 280 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dead Bang

Dead Bang

1989
×
★★★
Edit this entry  
14
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Ref

The Ref

1994
×
★★★
Edit this entry  
12
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Stutz

Stutz

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Burning

The Burning

1981
×
★★★½
Edit this entry  
24
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
23
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★½
Edit this entry  
23
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Edit this entry  
22
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry