• Jackass 4.5

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Sabina - Tortured for Christ, the Nazi Years

    ★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Angela's Christmas Wish

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Why Me?

    ½

  • Mank

    ★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • The Paley Center Salutes Parks and Recreation

  • The Last Dance

    ★★★½

  • I Still Believe

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Star Wars Collection

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★