• Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Harpoon

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Hell Fest

    ★★★★

  • Doctor Who: The Woman Who Fell to Earth

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½