Sort by

Norton has logged 45 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★
Edit this entry  
28
White Dog

White Dog

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bubble

Bubble

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
15
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Non Non Biyori: Vacation

Non Non Biyori: Vacation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dogboarding

Dogboarding

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
08
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Shocking Dark

Shocking Dark

1989
×
★½
Edit this entry  
24
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Luck of the Irish

The Luck of the Irish

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
24
8½

1963
×
★★★½
Edit this entry  
20
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Digimon: The Movie

Digimon: The Movie

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★
Edit this entry  
28
Forbidden City Cop

Forbidden City Cop

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Young Master

The Young Master

1980
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
Project A

Project A

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
20
City Hunter

City Hunter

1993
×
★★★
Edit this entry  
17
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Snake in the Eagle's Shadow

Snake in the Eagle's Shadow

1978
×
★★★½
Edit this entry  
06
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★
Edit this entry