Sort by
  • Tainted Flesh

  • Missing: The Lucie Blackman Case

  • Black Mirror: Demon 79

  • Black Mirror: Mazey Day

  • Black Mirror: Beyond the Sea

  • Black Mirror: Loch Henry

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Nothing to Hide (Bad Kid Stuff)

  • Renfield

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Murdaugh Murders: A Southern Scandal

  • Pamela, A Love Story

  • Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Violent Night

    ★★½

  • Capturing the Killer Nurse

  • The Murmuring

  • The Viewing

  • Dreams in the Witch House

  • Pickman's Model

  • The Outside

  • The Autopsy

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • My Father's Dragon

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • The Munsters

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Bullet Train

  • Orchestrator of Storms: The Fantastique World of Jean Rollin

  • Girl in the Picture

  • Birthday (Bad Kid Stuff)

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Catopolis

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • X

    ★★½

  • The Boys Presents: Diabolical

  • Turning Red

    ★★★½

  • Worst Roommate Ever

  • Cat Burglar

  • Heart Shot

  • Dark Glasses

    ★★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ★★

  • The Runner

  • Scream

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Ciao Alberto

  • Appendage

  • Pennywise: The Story of IT

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

  • Boris Karloff: The Man Behind the Monster

  • The Death of David Cronenberg

  • The Bones

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes