Conny has logged 30 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Outpost: Black Sun

Outpost: Black Sun

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Outpost: Rise of the Spetsnaz

Outpost: Rise of the Spetsnaz

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Hollow

The Hollow

2015
×
★★
Edit this entry  
26
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Funny Farm

Funny Farm

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Possession

The Possession

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Oranges

The Oranges

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Call

The Call

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
6 Bullets

6 Bullets

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Switch

The Switch

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Core

The Core

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Open House

The Open House

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
10
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twister

Twister

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Host

The Host

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry