Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Devil's Brigade

The Devil's Brigade

1968
×
★★★★
Edit this entry  
21
Erebus: Operation Overdue

Erebus: Operation Overdue

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Water Horse

The Water Horse

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
08
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Cured

The Cured

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Joneses

The Joneses

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Being 17

Being 17

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Kelly's Heroes

Kelly's Heroes

1970
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
XX

XX

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bullyparade: The Movie

Bullyparade: The Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★
Edit this entry  
31
Dinosaur Island

Dinosaur Island

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Juan of the Dead

Juan of the Dead

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★
Edit this entry