• 47 Ronin

    ★★★★★

  • Shoah

    ★★★★★

  • I Am Cuba

    ★★★★★

  • Necrology

    ★★★★★

  • The Music Box

    ★★★★★

  • The Private Life of a Cat

    ★★★★★

  • Inquiring Nuns

    ★★★★★

  • All That Heaven Allows

    ★★★★★

  • Platinum Blonde

    ★★★★★

  • In the Street

    ★★★★★

  • Something Good - Negro Kiss

    ★★★★★

  • Land of Silence and Darkness

    ★★★★★

  • The World of Henry Orient

    ★★★★★

  • Wild Boys of the Road

    ★★★★★

  • Anne Frank Remembered

    ★★★★★

  • Two-Lane Blacktop

    ★★★★★

  • It Always Rains on Sunday

    ★★★★★

  • Burroughs: The Movie

    ★★★★★