• My Best Part

    ★★★★

  • Deadly Illusions

  • Stray

    ★★½

  • Crazy About Her

    ★★

  • The Prom

    ★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Love Affair(s)

    ★★

  • Nadia, Butterfly

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Rose Family

  • Ava

  • Normal People

    ★★★★

  • Unorthodox

  • The Decline

  • Last and First Men

    ★★★★★

  • My Salinger Year

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Horse Girl

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Solstice d'un cœur brisé

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★

  • SDR

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • The Irishman

  • Antigone

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

  • Murder Mystery

  • Matthias & Maxime

  • Parasite

    ★★★½

  • An Easy Girl

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Staggering Girl

  • A Brother’s Love

  • Avengers: Endgame

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Mule

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Nothing to Hide

  • Green Book

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★

  • Ben Is Back

  • Teen Spirit

  • Shadow

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Boy Erased

  • Guy

    ★★★

  • Roma

  • Genesis

    ★★★★

  • 1991

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

  • The Fireflies Are Gone

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Girl

  • Burning

  • Asako I & II

    ★★★

  • Angel Face

  • Climax

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★