Sort by

t has logged 161 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Switch

The Switch

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Downhill

Downhill

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★½
Read the review Edit this entry