• The Weekend Away

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Squid Game

  • Silent Night

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • Moxie

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • WandaVision

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • The Four Temperaments

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★

  • The Undoing

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • French Exit

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Sightless

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The World to Come

    ★★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Mrs. America

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Difficult

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★