Sort by

mishameinan has logged 18 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blue

Blue

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Pride

Pride

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Different from the Others

Different from the Others

1919
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★
Edit this entry  
21
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
as if nothing happened

as if nothing happened

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Young Blood Chronicles

The Young Blood Chronicles

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Odyssey: Alongside The Universe

Odyssey: Alongside The Universe

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★
Edit this entry  
03
The Portrait

The Portrait

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Year of the Everlasting Storm

The Year of the Everlasting Storm

2021
×
Read the review Edit this entry