Sort by
  • the hollowness of what remains

  • Blonde

  • Stay on Board: The Leo Baker Story

  • Easter Sunday

  • Not Okay

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Funny Pages

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Fast & Feel Love

    ★★★★

  • One Day, You Will Reach the Sea

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Soundtrack #1

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Last 10 Years

    ★★★★★

  • Turning Red

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Squid Game

  • The Year of the Everlasting Storm

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • In Case You Forgot to Return

  • as if nothing happened

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Odyssey: Alongside The Universe

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • 6 Underground

  • Dead Kids

    ★★½

  • Blossoms

    ★★★★

  • The Panti Sisters

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

  • Goyo: The Boy General

  • Miss Granny

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • The Portrait

    ★★

  • Die Tomorrow

    ★★★★½

  • Tremble All You Want

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

  • Five Steps to Accept Farewell

  • Moana

  • Birdshot

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back