• The Northman

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Alcarràs

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Through My Window

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Mediterraneo: The Law of the Sea

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Outlaws

    ★★★★½

  • The Grandmother

    ★★★½

  • The Good Boss

    ★★½

  • Josefina

    ★★

  • Maixabel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Daughter

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ½

  • The Sacred Spirit

    ★★½

  • Aftermath

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Kids Are Alright: Destination Asturias

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Girlfriends

    ★★★★

  • Undercover Wedding Crashers

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Polyamory for Dummies

  • Spirit Untamed

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Unholy

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Mindanao

    ★★½

  • Votamos

    ★★★

  • One Careful Owner

    ★★★

  • It Snows in Benidorm

    ★★

  • Tótem Loba

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½