Sort by
  • Bones and All

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Crush

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Black Widow

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

  • Inheritance

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Brightburn

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • After

    ★½

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • Glass

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★