Sort by

emma has logged 13 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Body, My Child

My Body, My Child

1982
×
★★½
Edit this entry  
10
The Love Punch

The Love Punch

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry