Sort by

mira has logged 28 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
Edit this entry  
18
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
13
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
08
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
He Named Me Malala

He Named Me Malala

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon

Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mysteries of Love

Mysteries of Love

2002
×
Edit this entry  
04
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
Edit this entry  
01
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
Edit this entry  
01
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry