Sort by

mira has logged 209 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Insult

The Insult

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Junebug

Junebug

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Larry Crowne

Larry Crowne

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry