minsay has logged 165 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ana e Vitória

Ana e Vitória

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Heaven

Heaven

2020
×
Edit this entry  
14
Juliette

Juliette

2016
×
Edit this entry  
14
heroes

heroes

2020
×
Edit this entry  
14
Crush

Crush

2016
×
Edit this entry  
14
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
13
Childer

Childer

2017
×
Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Penance

Penance

2019
×
Edit this entry  
12
The Sermon

The Sermon

2018
×
Edit this entry  
12
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2019
×
Edit this entry  
12
dead end

dead end

2019
×
Edit this entry  
11
We Once Were Tide

We Once Were Tide

2011
×
Edit this entry  
11
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
Edit this entry  
11
Let it Be

Let it Be

2016
×
Edit this entry  
11
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Puparia

Puparia

2020
×
Edit this entry  
09
Pierrette's Escapades

Pierrette's Escapades

1900
×
Edit this entry  
07
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
07
May

May

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
Edit this entry  
04
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
Edit this entry  
03
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Edit this entry  
03
Memento Mori

Memento Mori

1999
×
Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Secret Diary of an Exchange Student

The Secret Diary of an Exchange Student

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
Edit this entry  
17
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Thelma

Thelma

2017
×
Edit this entry  
07
2LDK

2LDK

2003
×
★★½
Edit this entry