Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nine 1/2 Weeks

Nine 1/2 Weeks

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightcap

Nightcap

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
Read prior review Edit this entry  
30
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stella Dallas

Stella Dallas

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Edit this entry  
09
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Edit this entry  
16
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What?

What?

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman

Batman

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry