• The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • After Yang

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Azor

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Relic

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Lucy in the Sky

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★