Sort by

Jeremy has logged 51 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Come Play

Come Play

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★
Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Edit this entry  
16
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Guide to Recognizing Your Saints

A Guide to Recognizing Your Saints

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
300

300

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ringmaster

The Ringmaster

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry