Sort by

Asriel Suzie has logged 35 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Detention

Detention

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Virile Games

Virile Games

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry