Sort by

minick has logged 207 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★
Edit this entry  
12
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★½
Edit this entry  
01
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Luck Soup

Good Luck Soup

2016
×
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read prior review Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★½
Edit this entry  
02
The Guest

The Guest

2014
×
★★
Edit this entry  
28
First Comes Love

First Comes Love

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
Digimon: The Movie

Digimon: The Movie

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Tchoupitoulas

Tchoupitoulas

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry