Mark has logged 35 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Box

The Box

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kajaki

Kajaki

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
6 Days to Air: The Making of South Park

6 Days to Air: The Making of South Park

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Heiresses

The Heiresses

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
14
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marvellous

Marvellous

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Waiting for Happiness

Waiting for Happiness

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Images

Images

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rubber

Rubber

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crawl

Crawl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
Read the review Edit this entry  
01
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry