Mark has logged 408 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Broken House

A Broken House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
When the Sun Sets

When the Sun Sets

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
You're Dead Hélène

You're Dead Hélène

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ascension

Ascension

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Flowing Home

Flowing Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Only a Child

Only a Child

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Namoo

Namoo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Seeds

Bad Seeds

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Not Just a Name

Not Just a Name

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memoria

Memoria

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
Read the review Edit this entry  
17
Normal

Normal

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Commitment Hasan

Commitment Hasan

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Olga

Olga

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wiggle Room

Wiggle Room

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Passing

Passing

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pearl Diver

Pearl Diver

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Junior

Junior

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Party Line

Party Line

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Ship from Guantánamo

A Ship from Guantánamo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
White on White

White on White

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Leave No Traces

Leave No Traces

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Bambirak

Bambirak

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Girl With A Thermal Gun

Girl With A Thermal Gun

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night Bus

Night Bus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Crowded

Crowded

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
I'm a Pebble

I'm a Pebble

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry