Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Consumed

Consumed

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild Men

Wild Men

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Chiara

A Chiara

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Walker

The Walker

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
I'm Burning!

I'm Burning!

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hatching

Hatching

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
North by Current

North by Current

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Navalny

Navalny

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Immaculate Room

The Immaculate Room

×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Evie

Evie

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Casablanca Beats

Casablanca Beats

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
DCSS

DCSS

×
★★★½
Edit this entry  
23
God's Petting You

God's Petting You

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Magdalena

Magdalena

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tortoise

Tortoise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fuck The Honeymoon

Fuck The Honeymoon

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Proxy Emotion

Proxy Emotion

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ray

Ray

×
★★½
Edit this entry  
22
Unwrapped

Unwrapped

×
★★★★
Edit this entry  
22
Kold

Kold

×
★★★
Edit this entry  
22
Embers

Embers

×
★★★½
Edit this entry  
22
The Road Dance

The Road Dance

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Roy

Roy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Divided We Scroll

Divided We Scroll

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nitram

Nitram

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Read the review Edit this entry