• The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★½

  • A Ship from Guantánamo

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

  • Censor of Dreams

    ★★★★½

  • Robin Robin

    ★★★

  • The Rescue

    ★★½

  • The First Wave

    ★★★

  • Take and Run

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Plaza Catedral

    ★★½

  • Lynching Postcards: ‘Token of a Great Day’

    ★★★½

  • A Broken House

    ★★★

  • Diana: The Musical

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Camp Confidential: America's Secret Nazis

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Frimas

    ★★½

  • Squid Game

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Egúngún (Masquerade)

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • I and the Stupid Boy

    ★★½

  • Lead Me Home

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Procession

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Becoming Cousteau

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Leave No Traces

    ★★½

  • The Stonophone

    ★★½

  • Nona

    ★★

  • Twenty Something

    ★★★½

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Such Small Hands

    ★★★★

  • When the Sun Sets

    ★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

  • Terror Contagion

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • The Vandal

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Commitment Hasan

    ★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Unclenching the Fists

    ★★★

  • Olga

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Playground

    ★★