• The Father

    ★★★★

  • A Beautiful Mind

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Pianist

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★

  • American Hustle

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Bookshop

    ★★½

  • True Story

    ★★

  • Aloha

    ★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Maze Runner

    ★★½

  • Kick-Ass

    ★★½