Sort by
  • Falling for Christmas

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Four to Dinner

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Vivo

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Behind Her Eyes

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Silver Skates

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Normal People

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Heist of the Century

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★