Sort by

marianne has logged 24 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★½
Edit this entry  
29
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eye for an Eye

Eye for an Eye

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dear Zindagi

Dear Zindagi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Final Girl

Final Girl

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

2015
×
Edit this entry  
16
Madeline

Madeline

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Speak

Speak

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Felidae

Felidae

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christine

Christine

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncanny

Uncanny

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry