Mouloud has logged 22 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Le Doulos

Le Doulos

1962
×
Edit this entry  
21
Cyrano de Bergerac

Cyrano de Bergerac

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
Edit this entry  
12
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
11
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2001
×
Edit this entry  
11
Damnation

Damnation

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Edit this entry  
05
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Homework

Homework

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The High

The High

1985
×
Read the review Edit this entry  
10
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Edit this entry  
06
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nothing Left to Do but Cry

Nothing Left to Do but Cry

1984
×
Read the review Edit this entry  
02
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry