Sort by
  • The Uncertain Snow

  • Licorice Pizza

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Last Duel

  • The Hand of God

  • C'mon C'mon

  • Danse Macabre

  • A Hero

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

  • The Dig

    ★★★½

  • Puparia

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • In My Room

  • Unsettling Scenes

  • Ainu Mosir

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Sun Children

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Togo

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Girl from the Other Side

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Physics of Sorrow

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Mohamed Hussein

  • Weathering with You

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Memorable

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

  • I Am Easy to Find

  • The Room

    ★★

  • Us

    ★★½

  • The Tree

  • Nefta Football Club

  • High Life

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Birds of Passage

  • Westerly Wind

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★½