Sort by

mimi 🌶 has logged 55 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Edit this entry  
07
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Edit this entry  
11
Luther: The Fallen Sun

Luther: The Fallen Sun

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Devotion

Devotion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Edit this entry  
02
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
College Road Trip

College Road Trip

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
28 Days

28 Days

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★½
Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
My Dead Dad

My Dead Dad

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cheetah Girls: One World

The Cheetah Girls: One World

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★½
Edit this entry