Sort by

mimi 🌶 has logged 29 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
50/50

50/50

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry