Milo has logged 411 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clemency

Clemency

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
County Lines

County Lines

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Who: The Aztecs

Doctor Who: The Aztecs

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry