Sort by

Milo has logged 26 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Chambermaid

Diary of a Chambermaid

1964
×
★★★★
Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Portrait of a Lady

The Portrait of a Lady

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Timing

Bad Timing

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry